Adil Alpkoçak

1965 Yılında Aydın’da doğdu. İlk ve orta öğrenimimi Aydın’da tamamladı. Daha sonra Hacettepe Üniversitesinden Lisans, Ege Üniversitesinden Bilgisayar Mühendisliği alanında Yüksek Lisans ve Doktora Dereceleri aldı. Bugüne kadar uzun bir süre Görüntü İşleme, Görüntü Arşivlerinde Erişim Sistemleri gibi dersler verdi. Özellikle tıp alanında görüntü arşivleri ile ilgili akademik araştırma projeleri yürüttü, bilimsel yayınlar yaptı. Halen Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır.

Fotoğrafa lisans eğitimi sırasında Hacettepe Üniversitesinde başladı. İlgisi hiç azalmadı. Daha sonra 2000’li yılların başında sayısal fotoğraf makinelerinin gelişmesiyle, ilgisini bu yöne aktardı.

Bugüne kadar bir çok atölye çalışmasını koordine etti. Çok sayıda fotoğraf sergisine katıldı. Bir çok fotoğraf projesinin konseptini geliştirdi, farklı kaynaklardan destek alarak projelerini hayata geçirdi. Bu güne kadar, Göç Hikayeleri, Siz Uyurken, İzmir’in Durakları ve Foto Resne’nin izinde İzmir Hikayeleri gibi insana ve kente dokunan projelerin konsept ve koordinasyonunu yaptı.

İFOD ve İZDOF üyesidir.

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

“Adil Alpkoçak” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir