Murat Adıyaman

6 Nisan 2021 tarihinde Salı Toplantılarında Murat Adıyaman konuğumuz oldu. Bizleri Doğa sporları sırasında çekilmiş muhteşem fotoğraflarla başlayan bir tura çıkarttı. Ardından Iraktaki Yezidilerin Kırmızı Çarşamba ritüellerine götürdü. Üçüncü olarak Karınca Kararınca isimli bir kısa film gösterimi gerçekleştirdi. Gerçekten doyurucu çok güzel gösteriler izledik.

Murat Adıyama’nın sunum videosuna İZDOF Youtube kanalından izleyebilirisiniz.

Murat Adıyaman Kimdir?
1983 yılında Hakkari’de doğdu. Lisans eğitimini Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde tamamladı.  Halen İstanbul Arel Üniversitesi’nde Medya ve Kültürel Çalışmalar alanında yüksek lisans yapmaktadır. Fotoğrafları ile başta Bursa Fotofest olmak üzere çeşitli karma sergilerde yer aldı. İlk gösterimi İstanbul Film Festivali’nde yapılan ‘’3. Bölgeden Hücum Varyasyonları’ belgeselinin yönetmen ve yapımcılığını üstlendi. 
Documentarist 10. İstanbul Belgesel Günleri Yeni Yetenek Ödülü’nü aldı. Birçok ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmasında dereceler kazandı. Hakkâri Turizmi, Görürsen Her Yer Güzel- Hakkâri Doğa Sporları Rotaları kitapları yayınlandı (ortak).
Halen Hakkâri Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yapmakta ve üstlendiği fotoğraf eğitimleriyle deneyimlerini gençlere aktarmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir