Gıyasettin Demirhan – “İnsan Doğa ve Hareket Üçlemesiyle Fotoğrafa Bakış”

23 şubat 2021 Salı günü konuğumuz Prof. Dr. Gıyasettin Demirhan ile “İnsan, Doğa ve Hareket Üçlemesiyle Fotoğrafa Bakış” konulu farklı ve dopdolu bir sunum ve söyleşi gerçekleştirdik.


Gıyasettin Demirhan, sunumunda doğa fotoğrafçılığı hakkında teknik bilgiler yanında, doğada hareket ve doğa gezileriyle ilgili dikkat edilmesi gereken önemli bilgileri ve deneyimlerini aktardı.

Sunumun video kaydı İZDOF Youtube kanalından izlenebilir.


Prof. Dr. Gıyasettin Demirhan Kimdir?

Prof. Dr. Gıyasettin Demirhan Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Lise yıllarından bu yana fotoğrafçılık, dağcılık, kaya tırmanışı ve tur kayağıyla ilgilenmektedir. Eleştirel düşünme, tutum, fiziksel aktivite ve akademik performans-bilişsel işlevler, doğa sporlarında ve aktivitelerinde risk algısı başlıca çalışma alanlarıdır. Uluslararası hakemli dergilerde 30, ulusal hakemli dergilerde 50 makalesi yayınlanmıştır. Ayrıca, iki kitabı ve 15 kitap bölümü vardır. Uluslararası ve ulusal bilimsel kongrelerde 130’dan fazla bildiri sunmuş ve kendi araştırma alanında 16 uluslararası ve ulusal bilimsel proje tamamlamıştır. Kuruluşundan bu yana Hacettepe Üniversitesi Fotoğraf Topluluğunun aktif üyesidir ve halen topluluğun Akademik Danışmanlığını yürütmektedir. Doğa, hareket ve spor fotoğrafçılığı başlıca ilgi alanları arasında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir