Çağlar Güngör: Yabanıl Etiyopya

20 Nisan 2021 tarihindeki İZDOF Salı toplantılarımızda Çağlar Güngör konuğumuz olacak. Çağlar Güngör ile birlikte Etiyopyanın Nefes kesen yabanıl hayatına tanıklık edeceğiz.

Bu sıradışı yolculuğu sakın kaçırmayın.

Çağlar Güngör kimdir?

1963 yılında Samsun’da doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimimi yine Samsun’da yaptıktan sonra Ankara Üniversitesi D.T.C.F Amerikan Kültürü ve Edebiyat bölümünden mezun oldum.

Hiç bir şekilde hiç bir kurum, kuruluş ya da kişiden herhangi bir eğitim almadan, tamamen kendi çabalarımla 2011 yılında fotoğraf çekmeye başladım. Evimin balkonuna konan bir kukumav nedeni ile kuşlara ilgi duymaya başladım ve özellikle kuş fotoğrafçılığını bir amaç edinerek yoluma devam ettim.

Bugüne kadar Türkiye’de 332, dünya genelinde 650 civarında kuş fotoğraflamayı başarabildim. Bunun dışında gitmiş olduğum Tayland, Singapur ve Etiyopya’da bir çok memeli ve diğer doğal yaşam canlılarını da ölümsüzleştirebildim.

Emekliyim, evliyim, bir kızım ve bir kız torunum var. Sağlığım yerinde olduğu sürece (aşı bulup da olabilirsem ve Covid-19 da izin verirse) kuş ve doğal yaşam fotoğrafları çekmeye devam edeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir